تاریخچه جک پالت

تاریخچه جک پالت در جهان:

این مقاله در مورد جک پالت های شناخته شده به عنوان یک بالابر است.

گاهی اوقات به عنوان یک جک پالت دستی، گاهی اوقات یک جک پالت برقی، این جک پالت ها مورد استفاده قرار می گیرد.

یک جک پالت برای کوتاه کردن و حرکت دادن مواد در فواصل کوتاه استفاده می شود. این بالابر در اوایل قرن بیستم توسط شرکت های مختلف، از جمله کلارک، که حمل و نقل را انجام می داد، و Yale & Towne Manufacturing، ساخته شد.

از زمان جنگ جهانی دوم استفاده و توسعه بالابرها در سراسر جهان بسیار گسترش یافته است. بالابرها تبدیل به یک وسیله ضروری در تولیدی ها و انبارداری ها شده اند. در سال ۲۰۱۳، ۲۰ تولید کننده در سراسر جهان فروش ۳۰٫۴ میلیارد دلار را با ۹۴۴،۴۰۵ دستگاه به فروش رساندند.

در اواسط قرن نوزدهم تا اوایل قرن بیستم، تحولاتی که منجر به لیفتراک های مدرن امروز شد، را شاهد بودیم. پیشروان لیفتراک مدرن از آسانسور دستی استفاده شده بود که برای بارگیری استفاده می شد.

در سال ۱۹۰۶، راه آهن پنسیلوانیا، کامیون های پلت فرم باتری دار را برای حرکت چمدان خود در ایستگاه قطار آلتوونا، پنسیلوانیا معرفی کرد.

جنگ جهانی اول، Ransomes، Sims & Jefferies of Ipswich، توسعه انواع مختلف تجهیزات بارگیری مواد را در بریتانیا دیده بود. این به دلیل کمبود نیروی کار ناشی از جنگ بود.

در سال ۱۹۱۷، کلارک در ایالات متحده شروع به توسعه و استفاده از  تراکتور سازی در کارخانه های خود کرد. در سال ۱۹۱۹، Towmotor Company و Yale & Towne Manufacturing در سال ۱۹۲۰ وارد بازار بالابرهای ماشینی در ایالات متحده شدند.

توسعه مداوم و گسترش استفاده از لودر ها از دهه ۱۹۲۰ و ۱۹۳۰ ادامه یافت…

معرفی نیروی هیدرولیکی و توسعه اولین لیفتراک های الکتریکی همراه با استفاده از پالت های استاندارد در اواخر دهه ۱۹۳۰ به افزایش محبوبیت کمک کرد.

ادامه دارد…

درباره MatinYadak

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.